Атаманчук Олександр Олександрович

Атаманчук Олександр Олександрович

Дата та місце народження: 22 червня 1990 р., смт Миропіль, Романівський район, Житомирська область.

Дата та місце загибелі: 20 січня 2015 р., Донецький аеропорт.

Звання: Старший солдат.

Посада: Стрілець-помічник гранатометника.

Підрозділ: 95-а окрема аеромобільна бригада.

Обставини загибелі: 20 січня 2015 р. 13-й батальйон 95 ОАМЕБр виходить на взлітно-посадкову смугу ДАП із західного напрямку. Колона з 10 КрАЗ "Спартан" рухаючись смугою потрапила під вогонь противника. Противник зумів виставити три лінії оборони за короткий час. Через щільний туман бійці 13 ОАЕМБ не бачили противника. Один із "Спартанів" наїхав на міну. Командир роти капітан Марковський Володимир разом з іншими бійцями евакуйовував поранених до іншої машини, коли раптом поруч впав ворожий снаряд і командир роти загинув. Танкісти противника відкрили вогонь по колоні в результаті чого був знищений один "Спартан" в котрому загинув Олександр та зник безвісті солдат Ремішевський Віталій. Ще один "Спартан" був пошкоджений вогнем ворожого танка. Противник помітив рух колони через те, що "Спартан" є поліцейською машиною і в тумані було добре видно мигалки, котрі на них встановлені. В бою було втрачено три "Спартани".

Військова операція: Оборона Донецького аеропорту.

Сімейний стан: Залишилася вагітна дружина.

Місце поховання: смт. Миропіль, Романівський район, Житомирська область.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 5, ряд 2, місце 40.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 282/2015 від 23 травня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Нагороджений нагрудним знаком «За оборону Донецького аеропорту» (посмертно).

від Романа та Надії Васькевич від Ірини Свінцицької

Атаманчук Олександр Олександрович

8 травня 2015 р. на фасаді Миропільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2, у який навчався Олександр Атаманчук, на його честь було урочисто відкрито меморіальну дошку.

27 листопада 2015 р. на фасаді Житомирського професійного ліцею харчових технологій було урочисто відкрито меморіальні дошки на честь випускників цього навчального закладу Олександра Атаманчука та Володимира Котвіцького.