Лобжин Олександр Володимирович

Лобжин Олександр Володимирович

Дата та місце народження: 28 травня 1990 р., с. Перемога, Козятинський район, Вінницька область.

Дата та місце загибелі: 25 серпня 2014 р., смт Кутейникове, Амвросіївський район, Донецька область.

Звання: Лейтенант.

Посада: Командир взводу.

Підрозділ: 51-а окрема механізована бригада.

Обставини загибелі: Зник безвісти в ніч на 25 серпня 2014 р. в бою за Іловайськ (Донецька область) в районі Кутейникове. Похований на Краснопільському кладовищі, як тимчасово невстановлений захисник України. Ідентифікований по ДНК.

Військова операція: Бої за м. Іловайськ.

Місце поховання: с. Перемога, Козятинський район, Вінницька область.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 3, ряд 10, місце 3.

Орден Богдана Хмельницького III ступеня

Указом Президента України № 239/2018 від 23 серпня 2018 року, "за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України", нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).

Рішенням Козятинської районної ради від 30 березня 2018 року нагороджений нагрудним знаком «За заслуги перед Козятинщиною» (посмертно).

Розпорядження голови Козятинської міської ради від 9 серпня 2016 року №574-р нагороджений відзнакою Козятинської міської ради «За героїзм та патріотизм» (посмертно).

від Берегової Наталії від Козятинської міської територіальної громади Вінничини

Влад Лісовий: "Він не хотів бути військовим, але військову кафедру закінчив. Коли почалась війна на сході України, йому по телефону сповістили з військкомату, що має терміново прибути на збори. Дали 5 годин. Він добросовісно прибув у військкомат в Козятин. І відбув у зону бойових дій у складі 51-ї механізованої бригади. Ще 25 серпня 2014 року він виходив на зв’язок. З тих пір офіційно рахувався безвісти зниклим. Спочатку його поховали, як невідомого, хоча, зі слів його побратимів по зброї, його ім’я було відомо відразу. Але із-за недобросовісного відношення до служби вінницького військкомату, його похорони затягнулись… більш, як на півтора року. Печально, що таке невеличке село за розмірами під назвою Перемога, втратило двох юнаків-офіцерів. Також в перші дні війни загинув його друг, з яким разом ходили в школу, Володимир Чорноус. На його честь названо вулицю, на якій проживають батьки загиблого Саші… Виріс він в родині вчителів. Звідси і законопослушність, і патріотизм, і неухиляння від служби в армії. Ввічливий, чемний, стриманий. Саме так характеризували його однокласники та вчителі школи. Всі ці півтора року його долею переймалася вся громада села. Ніхто не хотів вірити, що він загинув. Були пошуки серед поранених, взятих в полон, різні чутки про збір коштів, щоб викупити його з полону, відвідування віщунів з питанням “живий чи мертвий?”, поїздки по шпиталям, моргам, сльози. Це не легко писати, а пережити все — тим більше. Бабуся Олександра померла перед цим за одну добу, як привезли тіло внука в рідне село. Це ще більше навіює печаль і смуток, що прежила родина. Печальним є навіть те, що автомобіль, яким везли тіло покійного по дорозі обломився і довелося зусиллями родини доставляти тіло для поховання. Трагічно в цьому є і те, що цвіт нації, хлопець, який мав би женитись, любити, тішитись дітьми — лежить в сирій землі. Душа його давно у Бога, а тіло зазнало стільки поневірянь. І велика в цьому вина військкоматів, які втратили документи із-зі своєї неорганізованості, безвідповідального ставлення до служби. Співчуваємо… Скорбимо… Слава герою! Вічна пам’ять… Хто буде в селі Перемога, зайдіть на цвинтар, схиліть голову в хвилині мовчання, вшануйте його пам’ять. Це потрібно не мертвим, це потрібно живим. Щоб знали якою ціною ?— хто відстояв і відстоює Україну. Будьмо гідні його пам’яті."

Рішенням 5 сесії 7 скликання Переможнянської сільської ради Козятинського району Вінницької області від 18 липня 2016 року вулицю Шкільну у селі Перемога перейменовано на вулицю Олександра Лобжина.