Марковський Володимир Геннадійович ("Кіборг")

Марковський Володимир Геннадійович

Дата та місце народження: 11 червня 1988 р., с. Улашанівка, Славутський район, Хмельницька область.

Дата та місце загибелі: 20 січня 2015 р., Донецький аеропорт.

Звання: Капітан.

Посада: Командир роти.

Підрозділ: 95-а окрема аеромобільна бригада.

Обставини загибелі: 20 січня 2015 р. 13-й батальйон 95 ОАМЕБр виходить на взлітно-посадкову смугу ДАП із західного напрямку. Колона з 10 КрАЗ "Спартан" рухаючись смугою потрапила під вогонь противника. Противник зумів виставити три лінії оборони за короткий час. Через щільний туман бійці 13 ОАЕМБ не бачили противника. Один із "Спартанів" наїхав на міну. Командир роти капітан Марковський Володимир разом з іншими бійцями евакуйовував поранених до іншої машини, коли раптом поруч впав ворожий снаряд і командир роти загинув. Танкісти противника відкрили вогонь по колоні в результаті чого був знищений один "Спартан" в котрому загинув старший солдат Атаманчук Олександр та зник безвісті солдат Ремішевський Віталій. Ще один "Спартан" був пошкоджений вогнем ворожого танка. Противник помітив рух колони через те, що "Спартан" є поліцейською машиною і в тумані було добре видно мигалки, котрі на них встановлені. В бою було втрачено три "Спартани".

Військова операція: Оборона Донецького аеропорту.

Сімейний стан: Залишились батьки, брат та сестра.

Місце поховання: с. Улашанівка, Славутський район, Хмельницька область (фото надгробку:  ).

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 5, ряд 2, місце 41.

Орден Богдана Хмельницького III ступеня

Указом Президента України № 282/2015 від 23 травня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).

Нагороджений нагрудним знаком «За оборону Донецького аеропорту» (посмертно).

від Рижака Євгена Олександровича от коллеги по службе ст.сержанта ПВО ВСУ, Тарновской Ольги від старшини ЗСУ Ірини від Марковської Анастасії
від Ірини Свінцицької