Подліпнюк Андрій Іванович («Мамай»)

Подліпнюк Андрій Іванович

Дата та місце народження: 10 грудня 1976 р., м. Миколаїв.

Дата та місце загибелі: 11 листопада 2016 р., смт Луганське, Бахмутський район, Донецька область.

Звання: Сержант.

Посада: Командир відділення.

Підрозділ: 54-а окрема механізована бригада.

Обставини загибелі: Загинув 11 листопада 2016 р. близько 13:00 від осколкового поранення під час мінометного обстрілу поблизу смт Луганське (Бахмутський район Донецька область), помер дорогою до лікарні.

Сімейний стан: Залишились мати та син.

Місце поховання: м. Миколаїв, кладовище мкрн. Велика Корениха.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 9, ряд 9, місце 10.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 58/2017 від 10 березня 2017 року, "за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов'язку", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Нагороджений відзнакою ДУК ПС «Бойовий Хрест Корпусу» (посмертно).

Закінчив Миколаївський національний аграрний університет, інженер-механік. Цікавився психологією. Працював на фабриці «Сандора», у Школі моряків виконробом з оснащення електротехнікою, на будівництвах. До війни був приватним підприємцем. Був призваний за мобілізацією в березні 2015, з серпня 2015 воював під Маріуполем, матрос, навідник десантно-штурмової роти 1-го окремого батальйону морської піхоти 36-ї ОБрМП. Під час служби познайомився з бійцями ДУК ПС та активістами «Правого сектору» в Миколаєві. Після демобілізації у березні 2016, брав активну участь у діяльності миколаївського осередку НВР «Правий сектор». На фронт повернувся, підписавши контракт з 54-ю бригадою, у складі якою воюють бійці ПС. Був старшим на передовій позиції під Дебальцевим.