Редькін Руслан Вікторович

Редькін Руслан Вікторович

Дата та місце народження: 23 квітня 1977 р., м. Будапешт, Угорщина.

Дата та місце загибелі: 21 червня 2014 р., с. Лизогубівка, Харківський район, Харківська область .

Звання: Підполковник служби цивільного захисту.

Посада: Командир авіаційної ескадрильї спеціального призначення на вертольотах.

Підрозділ: Спеціальний авіаційний загін оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України.

Обставини загибелі: Загинув 21 червня 2014 р. під Харковом в районі села Лизогубівка в результаті падіння гелікоптера Мі-8Т ("29, жовтий"), який слідував за маршрутом Ніжин — Чугуїв для забезпечення перевезення особового складу та гуманітарної допомоги в зоні АТО. 22 червня о 06:45 пошуково-рятувальними силами ДСНС України було виявлено місце катастрофи — через негоду його шукали майже добу. Гелікоптер розбився та згорів, екіпаж: підполковник служби цивільного захисту Редькін Р.В., капітан служби цивільного захисту Михайлик В.Г. та Лисиченко О.М. загинув.

Сімейний стан: Залишилися батьки, брат, дружина та двоє дітей.

Місце поховання: м. Бердичів, Житомирська область.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 6, місце 19.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 593/2014 від 15 липня 2014 р., "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

У жовтні 2015 року, враховуючи особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, рішенням Охтирської міської ради присвоєне звання «Почесний громадян м. Охтирка» (посмертно).

Руслан Редькін народився 23 квітня 1977 року в угорській столиці місті Будапешт у родині військового льотчика. Батько родом з Докучаєвська Донецької області. 1994 року Руслан закінчив загальноосвітню школу № 2 ім Ю. Гагаріна у місті Охтирка Сумської області. З дитинства мріяв стати льотчиком як батько. Здобув вищу освіту в Харківському інституті льотчиків Військово-Повітряних Сил України та Національному аерокосмічному університеті ім. Жуковського «Харківський авіаційний інститут».

У 1998 році почав службу льотчиком-штурманом у військовій вертолітної частини в місті Бердичів на Житомирщині. 2004 року був командиром вертолітної ланки (Мі-9) в смт Калинів Львівської області.

У 2005 року стає льотчиком Спеціального авіаційного загону Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України. Загін базувався в м. Ніжин Чернігівської області, колишня військова частина Д0170. Брав участь у гасінні пожеж в Грузії та у Новобогданівці. 2007-го отримав відзнаку Міністерства надзвичайних ситуацій України «За відвагу в надзвичайній ситуації».

У 2010 році стає начальником штабу вертолітної ескадрильї спеціального призначення Спеціального авіаційного загону Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту. З червня 2011 — начальник штабу авіаційної ескадрильї спеціального призначення на вертольотах Спеціального авіаційного загону Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту.

3 листопада 2013 року призначений командиром авіаційної ескадрильї спеціального призначення на вертольотах Спеціального авіаційного загону Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту Державної служби з надзвичайних ситуацій України. Присвоєно звання підполковника служби цивільного захисту.