Савінов Едуард Володимирович

Савінов Едуард Володимирович

Дата та місце народження: 15 серпня 1970 р., м. Іллічівськ, Одеська область.

Дата та місце загибелі: 10 травня 2016 р., с. Широкине, Волноваський район, Донецька область.

Звання: Молодший сержант.

Посада: Командир відділення.

Підрозділ: 1-й окремий батальйон морської піхоти (36-а окрема бригада морської піхоти).

Обставини загибелі: Загинув 10 травня 2016 року в районі с. Широкине під Маріуполем (Донецька область) близько 15:00 під час перевірки огорожі фортифікаційних споруд після шторму підірвавшись на встановленій міні з «розтяжкою».

Сімейний стан: Розлучений, залишився син та сестра.

Місце поховання: м. Чорноморськ, Одеська область.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 8, ряд 6, місце 29.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 291/2016 від 4 липня 2016 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Спогади побратима Віктора Мороза: Коли Ти з'явився в нашій роті, ти вже мав непросте життя за спиною. Це наклало відбиток і на життєві принципи, і на деяку відлюдкуватість, і на стриманість в емоціях і словах. Але це ніяк не впливало на сумлінність твоєї служби і на те, наскільки завжди на тебе можна було покластися як на побратима. За своїм хрипким голосом, та суворими рисами обличчя, Ти приховував дуже добре сердце і відсутність будь якою підлості взагалі! А знав би ти, як ми всі раділи, коли у тебе в житті почались події, які дали тобі надію на краще! Всі пам'ятаємо твою посмішку, з якою ти, мрійливо, розказував про свої плани після дємбєля) Дай Бог твоєму синові прожити те життя про яке ти мріяв для вас! А ти завжди будеш для нього янголом охоронцем) Спочивай з миром, друже."

Рішенням Чорноморської міської ради вул. Рози Люксембург в с.Малодолинське перейменована на вул. Едуарда Савінова.

На фасаді школи, де навчався Едуард Савінов 4 березня 2021 року на його честь відкрили пам’ятну дошку.