Гага В'ячеслав Олегович

Гага В'ячеслав Олегович

Дата та місце народження: 3 серпня 1991 р., с. Плешкани, Золотоніський район, Черкаська область.

Дата та місце загибелі: 26 січня 2015 р., с. Спартак, Ясинуватський район, Донецька область.

Звання: Солдат.

Посада: Водій–радіотелефоніст.

Підрозділ: 95-а окрема аеромобільна бригада.

Обставини загибелі: Загинув 26 січня 2015 р. виконуючи завдання з евакуації поранених бійців з поля бою в районі с. Спартак, Ясинуватський район, Донецька область, поблизу Донецького аеропорту. В'ячеслав отримав поранення, йому намагалися надати першу допомогу, але від значної втрати крові він помер. Разом з В'ячеславом загинули солдат Синюк Д. С., прапорщик Рачок М. П., сержант Білокуров О. С., солдат Стратович А. Г.

Сімейний стан: Залишился батько.

Місце поховання: с. Плешкани, Золотоніський район, Черкаська область (фото надгробку:  ).

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 5, ряд 8, місце 28.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 593/2014 від 15 липня 2014 р., "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.

Орден За мужність II ступеня

Указом Президента України № 282/2015 від 23 травня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» II ступеня (посмертно).

Нагороджений Почесною відзнакою «За заслуги перед Черкащиною» (посмертно).

Нагороджений нагрудним знаком «За оборону Донецького аеропорту» (посмертно).

Село Плешкані. Мальовниче, козацьке… Народ працьовитий, ліси, поле, став…. Аж раптом війна налетіла зненацька…. Хто нас захистить? Звісно він - В’ячеслав. Відважний хлопчина із прізвищем Гага, в Черкасах навчавсь, фізкультурником став… В гельмязівській школі отримав повагу, дітей він любив, а своїх ще не мав…. Пішов усіх нас від орди захистити, Словянськ, Краматорськ, той зловісний Донбас… Це Гага Славко. В 23 він убитий… В небеснім полку захищатиме нас!
Олексій Гриняк

В’ячеслав захоплювався спортом, працював вчителем фізкультури у рідному селі. Призваний на військову службу за мобілізацією (як доброволець).