Зінченко Олександр Васильович ("Зуфар")

Зінченко Олександр Васильович

Дата та місце народження: 18 листопада 1977 р., м. Фастів, Київська область.

Дата та місце загибелі: 17 вересня 2015 р., с. Старогнатівка, Волноваський район, Донецька область.

Звання: Солдат.

Посада: Командир відділення.

Підрозділ: 72-а окрема механізована бригада.

Обставини загибелі: Загинув 17 вересня 2015 р. під час розмінування лісосмуги на околиці села Старогнатівка (Волноваський район Донецька область), в результаті підриву на міні. Разом з Олександром загинув старший лейтенант О. Вапняр

Сімейний стан: Залишилася вагітна дружина та донька Софія, 8 років, від першого шлюбу.

Місце поховання: м. Фастів, Київська область.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 7, ряд 4, місце 43.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 9/2016 від 16 січня 2016 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Ірина Зінченко: Олександр від самого початку майдану був там, потім в 2014 році пішов в добровільний батальйон захищати свою Батьківщину, ав січні 2015 року був офіційно призваний в 72 ОМБ. Він був дуже доброю людиною. Він рано залишився без батьків (батько загинув від Чорнобильської катастрофи в віці 37 років , як і Сашкові), в 18 років був призваний до збрийних сил України в Національну гвардію, служба проходила в місті Донецьк відслуживши в армії пішов працювати охоронцем в місті Києві,де був начальником зміни.